Trondheim som arrangør av ski-VM 2025 har utfordret kommunene i Midt-Norge til å synliggjøre og markedsføre ski-VM gjennom flere ulike tiltak, blant annet VM-løyper. Med en egen VM-løype på Ørlandet, er Ørland, som naboby til Trondheim, med på nedtellingen og synliggjøringen av VM på ski i 2025. Ørland kommune har også arrangert Early bird, som vanligvis er morgentur den første fredag i hver måned, som kombinert folkehelsetiltak, samtidig som vi teller ned til Trondheim 2025.

NIPA
Både Early bird NIPA edition og VM-løypa står på programmet til årets NIPA, som foregår på Ørland kultursenter i går og i dag. NIPA er en årlig møteplass for norsk idrett der idrettspolitikk står i fokus. Kjell Bjarne Helland fra Trøndelag idrettskrets skrøt av NIPA som arrangement, samt frivilligheten på Ørlandet og gledet seg stort til dag to av NIPA som foregår på Kultursenteret på Brekstad i dag. Les mer om NIPA

VM-løypen på Ørlandet
18 elever fra Ørland ungdomsskole gikk og merket opp løypen sist onsdag, sammen med VM-løype-ambassadør Trine Onsøien, og etter åpningen var alle som møtte opp invitert til å være med å gå løypen sammen.
Se VM-løypen
Billettslipp til VM!
Billetter til ski-VM blir sluppet 2.september! Det er verdt å merke seg at Fosen får sin egen dag, 6 mars. Da med medaljebærere og underholdere både i Granåsen og på Torget i Trondheim. Åge og Kristin fra ski-VM var til stede og oppfordret Fosningene til å være raske ute med å bestille seg billetter!
Info og billetter til ski-VM på Trondheim2025 (ikke i bruk)
Fosen på VM på ski i Trondheim 2025

Etter åpningen hadde Ørland kulturskole et underholdningsinnslag – dans framført av Falk og Saga Gjølga, Elle Stina Reiten Biente, Paasu Lisett Paas og Tiril Iren Sundet.